Jak zacząć przygodę z ręcznie robioną biżuterią?

Właściwie to do zrobienia korali czy bransoletki nie są potrzebne żadne specjalne narzędzia i materiały. Wystarczą koraliki i żyłka lub gumka, której oba końce związujemy, gdy już wszystkie koraliki zostaną nawleczone. Jeśli jednak chcemy mieć większe pole manewru i tworzyć bardziej zaawansowane wisiorki (np. z zapięciami), zawieszki lub kolczyki przydatne będą dodatkowe narzędzia.

Szczypce okrągłe

Są to szczypce, które mają zaokrąglone końce. Przydają się do robienia oczek i pętelek, a także do wyginania drutu w bardziej wymyślne kształty.

Szczypce tnące boczne

Te szczypce służą do ucinania drutu i linek stalowych oraz wszelkich rzemyków i żyłek, itp. Istnieją też szczypce tnące proste, które są bardziej solidne i z łatwością przetną nawet gruby drut, ale za to nie nadają się do drobnych szczegółowych prac.

Szczypce tnące boczne

Szczypce tnące boczne

 

Szczypce płaskie

Są to szczypce, które zaciskają się na płasko, dzięki czemu nadają się do zaciskania elementów (np. stoperów, końcówek) i przytrzymywania drutu. Szczypce mogą być wydłużone (szczypce bociany płaskie), co ułatwia precyzyjną pracę przy drobnych elementach.

 

Szczypce płaskie wydłużone

Szczypce płaskie wydłużone

Szczypce długie wygięte (bociany wygięte)

Te szczypce mają wygięte końce. Podobnie jak płaskie mogą być wykorzystywane do zaciskania lub spłaszczania elementów, a także w technice wire-wrappingu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>